Düğün Müziklerinizi Seçerken | En Popüler Düğün & Davet & Eğlence Müzikleri

Demek ki; sıra, düğününüz de çalmanız gereken şarkılara geldi. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki; bir çok çift için düğün günü çalınacak şarkıları belirlemek en zorlu konulardan biridir, çünkü alternatif çoktur… Seçiminizi kolaylaştırmak için biz Davetturk.com olarak sizlere öneriler de bulunacağız elbette ancak, unutmayınız ki iş yine sizde bitecek.

Düğününüzü gerçekleştiren organizasyon şirketi yada düğün için belirlediğiniz mekan size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak sizin de bir ön araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Düğün Şarkılarınızı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Küçük Uyarılar:

–         Düğününüz için bir konsept belirlediyseniz, o konsepte uygun müzikler seçmeniz uygun olacaktır.
–         Belirli bir Düğün konseptiniz yok ise davetli profilinize uygun müzikler seçebilirsiniz. (örn: Davetlilerinizin genelinin; mesleği (sıfatları), yaşları, yöreleri, yabancı müzikler için anlaşılırlığı v.b
–         Giriş ve İlk Dans Müziklerinizin çok uzun olmamasını tavsiye ederiz. 3-4 dk ile sınırlamanız hem gösteriniz için yeterli süre olacak hem de davetlileri sıkmayacaktır.
–         Seçtiğiniz ister yerli ister yabancı parçalar olsun; sözlerine dikkat etmelisiniz. Aşk sözcüklerinin de yer aldığı bir ayrılık parçası olmasın… Dikkatli olmakta fayda var.

Düğün Esnasında Hangi Aşamalar İçin Şarkı Seçilir:

Konuyu biraz açmamız gerekirse bu aşamaları 4 ayrı kategoride değerlendirebiliriz.

1– Gelin & Damat Giriş Müziği (Düğün Başlangıç Müziği)

      a- Klasik Giriş Müzikleri Listesi

      b- Yabancı Giriş Müzikleri Listesi

      c- Türkçe (yerli) Giriş Müzikleri Listesi

2- İlk Dans Müziği

       a- Yabancı Slow-Romantik Dans Müzikleri Listesi

3- Pasta Kesim Müziği

4-  Düğün Boyunca Eğlence için Çalınacak Müzikler

Her aşama için belirleyeceğiniz şarkı yada şarkıların ların bir listesini yaparak, DJ, Müzik Gurubu veya var ise Organizasyon firmanızın ilgililerine iletmeniz yeterli olacaktır.

İyi eğlenceler…

Makale: Düğün Davet Organizatörü – DAVETTURK

REZV: 0533 4381020 / 0506 5160694