'Davetturk Organizasyon' Türkiye'nin Davet Organizatörü

Alyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (19)

Alyans Yüzükler ve Tek Taş Pırlantalar – Söz Nişan Nikah Yüzükleri Alyans Modelleri

Evliliğin en somut objesidir alyans! Sadece değerli bir aksesuar olmadan öte, iki kişinin birbirine ait olduğunu göstermesi bakımından topluma da bir mesajdır aslında. 

TÜM ALYANS MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. foto galeri

Alyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (41).jpgen çok satan yüzükler - global modeller - rings RTR398.jpgen çok satan yüzükler - global modeller - rings RTR399.jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (32).jpg 

Evlilik söz konusu olunca alyans seçimi en önde gelen konulardan biridir.
Alyansın yeri hep sol elin dördüncü parmağı olagelmiştir. Bu gelenek asırlardır bir çok toplumda aynı şekilde sürmektedir. Pekala, bu gelenek neden bu şekildedir?

Alyans sözcüğü Latince oluşumlu bir sözcük. Latince’de “alligere” sözcüğü bağlamak manasına geliyor.

al (yanına) + ligâre (bağlamak) = alligâre

Fransızca’da ise “allier” birleştirmek, “alliance” anlaşma birleşme anlamına geliyor. Türkçe’ye de Fransızca’dan alyans olarak geçiyor.

Alyans, (wedding ring- wedding band veya engagement ring) kadın ve erkek arasındaki sonsuz sevginin, sonsuz mutluluğun, sonsuz beraberliğin ve sonsuz bağlılığın simgesi olarak yüzyıllar boyunca kullanılmıştır.

Mısırlılar evlilik bağını simgeleyen ilk yüzüğü bitki saplarını kullanarak yapmışlardır. Yüzüğün yuvarlak olması hiç bitmeyen sevgiyi ve aşkın devamlılığını temsil etmektedir.
Ayrıca Mısırlılar sol elin dördüncü parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden giden bir damar (Vena Amoris- aşk damarı) olduğuna inanıyorlardı. Bu inanış alyansın bu parmağa takılmasında etken olmuştur.

TÜM YÜZÜK MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. foto galeri

Alyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (53).jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (40).jpgpırlanta sarı altın alyans modelleri ring-TR135.jpgsarı altın alyans modelleri ring-TR126.jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (46).jpgen çok satan yüzükler - global modeller - rings RTR392.jpgtitanyum alyans yüzük - en çok satan yüzükler - global modeller - rings RTR383.jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (22).jpg 

PIRLANTA YÜZÜKLER
Evlilik bağının simgesi olarak yüzyıllar boyu birçok kıymetli materyal kullanılmıştır. Pırlanta ise kullanılmaya ilk olarak 1477 yılında Avusturya Arşıdükü Maximilian’ın Burgonyalı Mary’ye hediye ettiği yüzük ile başlamıştır. O devirlerde erkekler alyans kullanmıyorlardı ama günümüzde pırlantalı alyans bayanlar, sade alyans ise beyler tarafından tercih edilmektedir.

TÜM PIRLANTA MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. foto galeri

Alyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (18).jpgtek taş pırlanta yüzük modelleri diamond rings - dr-TR773.jpgtek taş pırlanta yüzük modelleri diamond rings - dr-TR751.jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (5).jpgpırlanta söz-nişan yüzükleri -diamond rings - dr-TR819.jpgpırlanta söz-nişan yüzükleri -diamond rings - dr-TR826.jpgAlyans Yüzük Çeşitleri - Tek Taş Pırlanta Evlilik Yüzükleri - wedding rings wrTR- (19).jpg

TÜM YÜZÜK MODELLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ. foto galeri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>